Porady żywieniowe i weterynaryjne

Nadwrażliwość pokarmowa / choroby skóry

Nadwrażliwość pokarmowa / choroby skóry - 5.0 out of 5 based on 1 vote
1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Ulotka TROVET

Diety weterynaryjne TROVET produkowane są w Holandii z najwyższej jakości naturalnych składników, nie zawierają substancji wypełniających, sztucznych substancji konserwujących (np. sorbinianu potasu), barwników, produktów mlecznych, laktozy, glutenu, tłuszczu wołowego, wieprzowego, surowej soi.

Wspaniały zapach i smak sprawiają, że są chętniej zjadane niż diety innych producentów nawet przez wybredne psy i koty. Mogą być podawane zwierzętom do końca ich życia jako pełnowartościowy, idealnie zbilansowany pokarm.

 ZALECENIA:

  • Alergia pokarmowa
  • Nietolerancja pokarmowa
  • Alergiczne, pokarmowe lub atopowe zapalenie skóry
  • Świąd skóry
  • Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, wymioty, wzdęcia) na tle alergicznym lub związane z nietolerancją pokarmową
  • Choroby skóry nie związane z żywieniem
  • Zwiększenie odporności skórnej (szczególnie w okresie wiosennym)

 

PRZECIWSKAZANIA:

  • Uczulenie na białko zwierzęce zawarte w diecie
  • Szczeniaki i kocięta
  • Suki i kotki w ciąży i laktacji

 

Diety dla psów i kotów dzielą się na dwa rodzaje:

1. Diety z wyselekcjonowanym, jednym źródłem białka i jednym źródłem węglowodanów:

LRD – jagnięcina i ryż

RRD – królik i ryż

VPD – dziczyzna i ziemniaki (tylko dla psów)

 

2. Diety z białkiem hydrolizowanym, nie wywołującym reakcji alergicznych (tylko dla psów):

NVD – zawiera wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego w tym hydrolizowaną soję. W związku z brakiem białkazwierzęcego dieta ta dodatkowo zapobiega powstawaniu kamieni moczowych

OHD – zawiera hydrolizowane białka ryby, soji i drobiu. Jest szczególnie zalecana dla psów z wszelkimi chorobami skóry(w tym o podłożu nie pokarmowym) oraz schorzeniami tarczycy, wątroby, serca, układu nerwowego, nowotworów oraz w przypadku cukrzycy.

 

Powyższy wykres przedstawia różnicę średniego kosztu suchej diety 30 dniowej dla psa dorosłego o wadze 20kg i normalnej sylwetce, dla opakowań o największej gramaturze według cen detalicznych w wybranych lecznicach w stosunku do diety o najniższej cenie - Trovet RRD (ceny na dzień 15.02.2011r

 

Powyższy wykres przedstawia różnicę średniego kosztu suchej diety 30 dniowej dla psa dorosłego o wadze 2,5kg (np. yorkshire terrier) i normalnej sylwetce, dla opakowań o gramaturze 1,5 - 3,5 kg według cen detalicznych w wybranych lecznicach w stosunku do diety o najniższej cenie - Trovet LRD (ceny na dzień 15.02.2011r.).

 

Powyższy wykres przedstawia różnicę średniego kosztu suchej diety 30 dniowej dla kota dorosłego o wadze 4kg i normalnej sylwetce, dla opakowań o największej gramaturze według cen detalicznych w wybranych lecznicach w stosunku do diety o najniższej cenie - Trovet RRD (ceny na dzień 15.02.2011r.).

2021-09-21 15:27:50. Sklep zoologiczny. Karmy i akcesoria dla zwierząt z dostawą do domu.. Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. Karmy dla psów i kotów I Mapa Strony